به منظور تنظیمات اولیه سایت خود در سیستم مدیریت محتوای سایت ساز وارد بخش تنظیمات سایت شده و با دو بخش تنظیمات کلی و تنظیمات ظاهری رو به رو می شویم.

تنظیمات کلی

 در بخش "تنظیمات کلی" همانطور که از نام آن پیداست تمامی تنظیمات مربوط به سایت خود را در اینجا می توانید انجام دهید که این تنظیمات شامل:

عنوان :

 تیتری می باشد که در قسمت هدر سایت قرار گرفته و در تمامی صفحات نمایش داده می شود.

نام شما :

اگر سایت شما به صورت شخصی باشد می توانید نام خود را در اینجا نوشته تا در زیر عنوان سایت نمایش داده شود و در قسمت امکانات موجود نیز می بایست تیک نمایش نام مدیر زیر عنوان سایت را بزنید. همچنین می توانید نام شرکت خود را در اینجا بنویسید. نامی که در این قسمت می نویسید به عنوان نام حقیقی یا حقوقی مالک سایت در فوتر نمایش داده می شود.

آدرس سایت :

آدرس سایت شما که در اینجا وارد می کنید باعث می شود تا نام شما که در قسمت پایین سایت قرار می گیرد به این آدرس لینک شود. 

ایمیل مدیریت :

پیام هایی که کاربران شما در قسمت تماس با ما می گذارند به ایمیلی که در اینجا ثبت کرده اید ارسال خواهند شد. 

نوع آرشیو :

 شما می توانید مشخص نمائید که آرشیو مطالبتان به صورت فصلی و یا ماهانه نمایش داده شود.

نمایش :

بسته به کاربرد سایتتان می توانید انتخاب نمائید که سایت شما به صورت "وبلاگ" یعنی عنوان مطلب همراه با توضیحی مختصر و در ادامه تمامی مطالب، "خبری" مانند وبلاگ اما به همراه تصویر و یا "گروه بندی" که همانطور از نام آن پیداست مطالب در قالب دسته های موضوعی نمایش داده می شوند باشد.

صفحه اصلی :

پیش از این می بایست در بخش مدیریت صفحات صفحه ای به نام صفحه اصلی تعیین کرده باشید که در اینجا مشخص می نمائید که در آن فقط متن صفحه و یا فقط مطالب سایت و یا هردو نمایش داده شود. 

امکانات موجود :

 در قسمت امکانات موجود شما می توانید در صورت نیاز به نمایش هریک از گزینه ها هرکدام از این موارد را انتخاب نمائید.

لوگو - تصویر :

در اینجا شما می توانید لوگو سایت خود را که در قسمت هدر سایتتان نشان داده می شود و همچنین تصویر خود را که در انتهای هر مطلب در صورتی که تیک آنرا در امکانات موجود زده باشید به نمایش در می آید از کامپیوترتان انتخاب نمائید که اندازه طول و عرض آن ها توضیح داده شده است. برای نمایش لوگو باید تیک مربوطه را در بخش امکانات موجود زده باشید.

درباره شما :

متنی را که در مورد خودتان و یا شرکتتان در این قسمت می نویسید به همراه تصویر شما در انتهای تمامی مطالب نمایش داده می شود و می بایست تیک گزینه آنرا در امکانات موجود زده باشید.

اضافه کردن کد به head:

در اینجا شما می توانید کدهای سرویس های آمارگیر مانند google analytics , google webmastertools و ...  را که در بخش head  قرار می گیرند اضافه نمائید.

 ثبت:

در آخر با کلیک بر روی دکمه ثبت تمامی تنظیمات را ذخیره نمائید.

نظرات