عکس زیر قسمتهایی از بخش مدیریت سایت را که مربوط به درج محتوا بصورت "مطالب"  است نشان می دهد:

موضوعات مختلفی را که مطالب سایت پیرامون آنها خواهد بود و می خواهید در قالب آنها دسته بندی شوند را در قسمت "دسته بندی مطالب" ایجاد کنید.

به منظور اضافه نمودن مطالب می بایست وارد بخش افزودن مطلب شوید. در هر دو بخش "افزودن مطلب" و "ویرایش مطلب" با صفحه ای مطابق شکل زیر روبرو خواهید شد که در ادامه به توضیح هر یک از موارد آن می پردازیم:

 

عنوان :

عنوان یا تیتر مطلب که در سایت نمایش داده می شود. استفاده از کلمات کلیدی در عنوان می تواند به بیشتر دیده شدن مطلب در گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک کند.

تصویر : 

اگر در قسمت تنظیمات سایت، نوع نمایش را بصورت خبری انتخاب کرده باشید، سایت در کنار عنوان هر مطلب عکسی را نیز نمایش می دهد که این عکس را می توانید در اینجا به مطلب اختصاص دهید. برای قرار دادن این عکس ابتدا باید عکس مورد نظر را در ابعاد مشخص شده (عرض 80 و ارتفاع 60 پیکسل) و با حجمی کمتر از 50 کیلوبایت آماده کرده و در این قسمت فایل عکس را از رایانه خود به مطلب منتقل کنید.

توضیحات :

در این بخش، توضیحی مختصر پیرامون مطلب وارد نمائید. این توضیح در نوع نمایش خبری و وبلاگی سایت (بخش تنظیمات سایت) در زیر عنوان مطلب نمایش داده می شود و مختصری است از موضوعی که مطلب به آن می پردازد. توضیحات برای موتورهای جستجو اهمیت بسیار زیادی دارد و آن را بعنوان چکیده و معرف این صفحه از سایت شما برای جستجو کنندگان نمایش می دهد. لذا این متن نقش مستقیمی در جذب بازدیدکنندگان از طریق موتورهای جستجو دارد. به همین منظور سعی کنید از کلمات کلیدی مورد نظر خود در این متن حتما استفاده کنید.

نظر داشته باشد:

در صورتی که می خواهید در انتهای مطلب شما، امکان نظردهی کاربران وجود داشته باشد، این گزینه را تیک بزنید. لازم به ذکر است نظر کاربران بخودی خود روی سایت نمایش داده نمی شود و شما در بخش مدیریت سایت و در قسمت "نظرات کاربران" می بایست آنها را بررسی و تایید کنید.

ذخیره موقت:

این گزینه برای مواقعی خوب است که هنوز مطلب شما تکمیل نشده یا به شکلی که مد نظر شماست کاملا مرتب نشده است و برای نمایش بر روی سایت آماده نیست، اما می خواهید تا اینجای کار را ذخیره کنید و بعدا آن را تکمیل و آماده کنید. توصیه می کنیم همواره ابتدا از این گزینه استفاده کنید و هر چند خط یک بار مطلب خود را ذخیره کنید تا در صورت حوادث احتمالی نظیر رفتن برق و ... زحمات شما از دست نرود و مجددا مجبور به نوشتن مطلب از ابتدا نشوید.

کلمات کلیدی :

در اینجا کلمات کلیدی مرتبط با مطلب را وارد کنید. هر کلمه یا ترکیبی از کلمات را در این قسمت نوشته و روی علامت + کلیک کنید. کلمه در زیر آن اضافه می شود. همچنین می توانید با زدن علامت X کلمه را از لیست حذف کنید. توجه داشته باشید که درج حداقل یک کلمه کلیدی ضروری است و بدون آن مطلب شما ذخیره نمی شود.

دسته بندی :

در این قسمت موضوعی را که این مطلب مربوط به آن است مشخص می کنیم. موضوعات مختلف را قبلا در قسمت "دسته بندی مطالب" از منوی اصلی بخش مدیریت سایت درج کرده ایم. برای هر مطلب حتما باید حداقل یک دسته انتخاب شود و هر مطلب می تواند مرتبط با بیش از یک موضوع باشد. در سایت مطالب تحت موضوع یا موضوعات انتخابی لیست شده و به نمایش در می آیند.

"کلمات کلیدی لینک شود"

 در صورتی که این گزینه را تیک بزنید، کلمات کلیدی که در قسمت بالا تعریف کرده اید و در متن صفحه نیز از آنها استفاده کرده اید، بصورت اتوماتیک به خود صفحه لینک می شوند. این کار مزایای زیادی برای ارتقا صفحه در موتورهای جستجو دارد.

متن :

در این قسمت متن اصلی مطلب خود را بنویسید. اینجا یک ویرایشگر متن است با ابزارهایی شبیه آنچه که در نرم افزار Word مشاهده می کنید. امکاناتی نظیر راست چین، چپ چین یا وسط چین کردن متن، نمایش بصورت بالت، بولد و ایتالیک کردن و انتخاب سایز و فونت متن در این ویرایشگر قرار دارد و می توانید با آنها متن خود را مرتب کنید. نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که از کپی کردن متون از روی وبسایتهای دیگر و حتی از روی word در این ویرایشگر جدا خودداری کنید. زیرا در اینصورت کدهای کامپیوتری اضافه ای که در مبدا برای نمایش بکار برده شده را وارد سایت خود می کنید و این کار مضرات زیادی برای سایت شما دارد و حتی ممکن است متن شما را بسیار نامرتب کند بگونه ای که نتوانید براحتی متن را مجددا مرتب کنید. توصیه می کنیم متن مطالب خود را در این محل تایپ کنید و یا در صورتی که از مطالب کپی شده استفاده می کنید، حتما قبل از چسباندن (Paste) در این قسمت، ابتدا آن را در notpad ویندوز کپی کنید و سپس از روی آن کپی کرده و به اینجا انتقال دهید.

در این قسمت همچنین می توانید عکس، جدول و فلش نیز به محتوای مطلب خود اضافه کنید. که راهنمای آنها در مطالب بعدی ارائه شده است.

ذخیره:

با زدن این دکمه، مطلب شما در سایت ذخیره می شود و چنانچه تیک ذخیره موقت را نزده باشید، مطلب در سایت نمایش داده می شود.

 

نظرات