سایت ساز فاخته ساده ترین و کاربردی ترین سیستم مدیریت محتوایی است که به زبان فارسی ارائه شده است. همه اجزای این سیستم مطابق با عکس زیر در یک صفحه قرار داده شده است:

سایت ساز

در ادامه با قسمتهای مختلف بخش مدیریت سایت که درواقع قابلیتهای مختلف سایت ساز فاخته را نشان می دهند آشنا می شوید:

"اضافه کردن صفحات" و "مدیریت صفحات"

همانطور که از نامشان پیداست مربوط به مدیریت صفحات و زیر صفحات سایت شما می باشند. اقلام منوی بالای سایت و ترتیب آنها نیز در همین قسمتها ایجاد و مدیریت می شوند.

"دسته بندی مطالب"، "افزودن مطلب"، "مدیریت مطالب"، و "نظرات" مطالب

همگی قسمتهایی هستند برای رسیدگی به بخش وبلاگی سایت شما. جایی که در آن مطالب و مقالات خود را دسته بندی و منتشر می کنید و نظر مخاطبان را پای هر مطلب دریافت می کنید (مانند همین مطلبی که در حال خواندنش هستید). مطالب شما بصورت خودکار بر اساس تاریخ و "دسته بندی مطالب" آرشیو شده و در سایت نمایش داده می شوند.

سایت ساز

 "مدیریت بلوک ها"

ابزاری است که امکان درج ماژول (حاوی متن، عکس، بنرهای تبلیغاتی و اسکریپتهای مورد نیاز) را در محلهای مختلف سایت و در صفحات مختلف به شما می دهد. مثلا درج بنرهای تبلیغاتی در بالای صفحه اصلی سایت، یا بالای همه صفحات.

"مدیریت تصاویر اسلایدشو"

مربوط به مدیریت همان تصاویری است که به صورت Slide Show در صفحه اصلی سایت شما نمایش داده می شود.

"گالری تصاویر"

"گالری تصاویر" بخش مهمی از سیستم مدیریت محتوای سایت شما است که می توانید بوسیله آن عکس های مورد نظر خود را به صورت آلبومهای مختلف طبقه بندی کرده و به زیبایی در معرض نمایش قرار دهید.

"لینک دوستان"

با استفاده از "لینک دوستان" می توانید لینک سایت دوستان و یا سایر سایتهای مورد علاقه خود را در سایت خود ثبت کرده و برای مخاطبانتان نمایش دهید.

"مدیریت فایل"

"مدیریت فایل" بخش مهمی از سیستم مدیریت محتوای سایت ساز شماست که بوسیله آن کلیه فایلها نظیر عکسها، PDF یا فایلهای صوتی و تصویری را می توانید بر روی هاست خود آپلود کنید و برای نمایش یا دانلود در سایت قرار دهید. همچنین می توانید موارد اضافه روی هاست خود را حذف کنید.

"پیامهای دریافتی"

پیام هایی که از طریق صفحه تماس با ما برای شما ارسال می شود، در قسمت "پیامهای دریافتی" قابل مشاهده و رسیدگی می باشند.

"انتخاب قالب"

در این قسمت می توانید قالبهای مختلفی را مشاهده و تست کنید و یکی از آنها را برای طرح ظاهری سایت خود انتخاب کنید.

 "تنظیمات سایت"

بخشی است که تنظیمات کلی و ظاهری سایت را در بر می گیرد. مواردی چون عنوان سایت، نمایش اجزای مختلف سایت، رنگ و تصویر زمینه سایت یا هدر و ...

"تهیه نسخه پشتیبان"

هر زمان که بخواهید می توانید با استفاده از قسمت "تهیه نسخته پشتیبان" از فایلها و اطلاعات و محتوای صفحات و نوشته های سایت نسخه کپی تهیه کنید.

نظرات