محتوایی که در وبسایت منتشر می شود معمولا بر دو نوع است؛ محتوایی که در طول زمان به صورت ثابت  باقی می ماند و هر از چندگاهی ممکن است ویرایش و بروز می شود. مانند محتوایی که راجع به معرفی خود و شرکتتان می نویسید و در سایت قرار می دهید. و یا معرفی محصولات و ویژگیهای آنها. این نوشته ها به گونه ای هستند که یک بار در سایت درج می شوند و همواره در معرض دید عموم قرار می گیرند و چنانچه تغییراتی در موضوع مورد بحث آنها پیش بیاید، مثلا محصولی عوض شود، همان نوشته ویرایش شده و بروز می شود و اینگونه نیست که نیاز به آرشیو نوشته و صفحه قبلی در سایت وجود داشته باشد و صفحه ای جدید به سایت اضافه شود. به همین علت برای مدیریت این نوع از محتوا در سایت ساز فاخته از بخش "اضافه کردن صفحه" و "مدیریت صفحات" استفاده می شود. همانطور که در راهنمای ویرایش و اضافه کردن صفحات اشاره شد، در نتیجه مدیریت صفحات، منو و زیر منوهای سایت نیز تنظیم می شوند و در دید عموم قرار می گیرند. از مهمترین صفحات یک سایت می توان به صفحه اصلی، صفحه محصولات یا خدمات، صفحه درباره ما و صفحه تماس با ما اشاره کرد.

نوع دیگری از محتوا نیز وجود دارد که مانند یک مقاله یا یک خبر، هر بار پیرامون موضوع مورد نظر مطلب جدیدی نوشته می شود و نیاز است که مطلب قبلی در مورد آن موضوع همچنان در سایت وجود داشته باشد و بصورت آرشیوی مناسب در دسترس باشد. در سایت ساز فاخته چنین قابلیتی با عناوین "افزودن مطلب"، "ویرایش مطالب" و "دسته بندی مطالب" در بخش مدیریت مورد استفاده قرار می گیرد. و این نوع از مطالب بر اساس موضوعات مشخص بخوبی قابل دسته بندی هستنند و براساس تاریخ ارسال مطلب بطور خودکار آرشیو می شوند. این قابلیت سایت ساز، شبیه سرویس های وبلاگ است اما در عمل کاربردهای آن برای انواع سایتهای شخصی و شرکتی فراتر از وبلاگ است. همانطور که گفته شد مقالات و اخبار از مهمترین مواردی هستند که بهتر است از این سیستم برای انتشار آنها بر روی سایت استفاده شود.

بطور خلاصه اینطور به شما توصیه می کنیم که چنانچه محتوای مورد نظر شما از جنسی است که یک بار نوشته می شود و در صورت تغییر مواردی از آن باید خود نوشته ویرایش و بروز شود و نوشته قبلی دیگر در سایت وجود نداشته باشد، از مدیریت صفحات استفاده کنید.

و در مورد محتوایی که مکررا پیرامون موضوعات مختلف قرار است به سایت اضافه شود و محتوای قبلی نیز همچنان در سایت وجود داشته باشد و در دسترس باشد، باید از بخش "مطالب" و "مدیریت مطالب" استفاده کنید.

لازم به ذکر است در صورت ارسال مطلب قابلیت دریافت و نمایش نظرات مخاطبان سایت نیز در انتهای هر مطلب وجود دارد.

و به این نکته مهم نیز توجه کنید که حذف صفحات سایت و همچنین حذف مطالب سایت، از دیدگاه گوگل و رتبه شما در نتایج جستجوی گوگل خوب نیست و حتی الامکان از این کار خودداری کنید.

 

نظرات